چطور ماسکهاي اصلي را از غير اصلي تشخيص دهيم

چطور ماسکهاي اصلي را از غير اصلي تشخيص دهيم

 

همه ما دوست داريم در هر موردي که خريد مي کنيم کالايي استاندارد و با کيفيت خريداري کنيم. اين موضوع در مورد کالاهاي پزشکي اهميت بيشتري دارد. چرا که اين کالاها براي سلامت ما هستند و خريد آن ها در نوع هاي غير استاندارد و بي کيفيت ممکن است عوارضي ايجاد کند. اين مورد در مورد خريد ماسکهايي که در زمان کرونا و براي حفاظت از ويروس مي خريم نيز وجود دارد. کويد نوزده بسيار خطرناک است و حتي جهش هاي زيادي داشته است و خطر آن بيشتر شده است. به همين خاطر ماسک که مهم ترين ابزار براي پيشگيري از آن است اهميت زيادي دارد. يک ماسک بي کيفيت ممکن است ما را مبتلا کند و حتي به کام مرگ بکشاند. پس بهتر است در خريد اين کالاي مهم بسيار دقت کنيم.

 

هر ماسکي فاکتورهايي دارد و براي اين که بدانيم ماسک ما خوب و استاندارد است يا خير اول از همه بايد به معيارها و فاکتورهايي که در مورد آن ماسک وجود دارد توجه کنيم. به طور مثال در مورد ماسک سه لايه که متداول ترين ماسک پزشکي است دارا بودن لايه ملت بلون در وسط مهم است. ماسک فاقد ملت بلون کارايي لازم را ندارد. يک ماسک تنفسي استاندارد سه لايه بايد دو لايه اسپان باند و يک لايه ملت بلون داشته باشد. لايه ملت بلون با لايه هاي رويي و زيرين متفاوت است و حالت توري شکل دارد. ماسکي که هر سه لايه آن از اسپان باند باشد نمي تواند انتخاب خوبي براي شرايط کرونا باشد.

 

در مورد ماسک سه بعدي بايد توجه کنيم که به غير از لايه هاي رويي همه لايه هاي مياني از ملت بلون باشد. همچنين گاها اين ماسک ها فاقد بسته بندي هستند و نبايد آن ها را به صورت باز و بدون بسته بندي خريداري کرد. همچنين به دارا بودن علامت هاي مهم مثل سيب سلامت در آن ها توجه کنيد.

 

ماسکهاي فيلتردار دار مدل هاي n95 و n99 هستند. همچنين داراي سوپاپ براي فيلتر کردن هواي ورودي هستند. نداشتن فيلتر نشان از غير استاندارد بودن آن ها دارد. همچنين بهتر است ساختار پرسي داشته باشند و به صورت بسته بندي شده آن ها را خريداي کنيم.

 

ماسکهاي جراحي نيز که جراحان در محيط هاي استريل استفاده مي کنند بايد در بسته هاي استريل شده مخصوصي باشد. همچنين نيازي به استفاده از اين ماسکها که قيمت بيشتري هم دارند براي شرايط کرونا نيست و همان ماسک هاي با بسته بندي و استاندارد کافي هستند.

 

بهتر است هر کالايي را از جاي اصلي و مرکز فروش استاندارد آن تهيه کنيم. ماسک و ديگر کالاهاي پزشکي ممکن است در خيلي از فروشگاه ها عرضه شود. اما بهتر است آن ها را از داروخانه  ها و يا مراکز عرضه مجاز کالاهاي پزشکي بخريم. اين مراکز اجازه فروش کالاهاي غير استاندارد را ندارند و راحت تر مي توان به آن ها اعتماد کرد. از خريد اين کالاها از دست فروشان پرهيز کنيد. همچنين محصولاتي که علامت سيب سلامت و تاييديه ها و مجوزهايي بر روي بسته بندي آن ها وجود ندارد را نبايد خريداري کنيم. اين کالاها ممکن است سلامت ما را به خطر بيندازند.

 

برچسب ها: چطور,ماسکهای,اصلی,را,از,غیر,اصلی,تشخیص,دهیم,
[ يکشنبه 2 آبان 1400 ] [ 7:58 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

ماسکهاي DAY از قديمي ترين ماسکهاي ايراني استاندراد

ماسکهاي DAY از قديمي ترين ماسکهاي ايراني استاندراد

 

در زمان کرونا توليد ماسک در کشور ما خيلي زياد شد. البته کشور ما تنها کشوري نبوده است که به خودکفايي در زمينه محصولات کرونايي رسيده است. در کشورهاي ديگر هم همين اتفاق افتاده است. تا جايي که هيچ کشوري ديگر اين محصولات را وارد نمي کند و همه کشورها در تلاش هستند اين محصولات را خودشان توليد کنند.

در کشور ما پيش از کرونا برخي از شرکت هاي قديمي بوده اند که ماسک هايي خيلي خوبي هم توليد مي کرده اند.  البته تعداد آن ها کم بوده است. يکي از ماسکهاي قديمي ايراني و بسيار عالي که مورد تاييد جامعه پزشکان هم بوده است ماسک دي است. محصولي که هم اکنون و در زمان کرونا هم توليد مي شود و ميزان توليدش را بسيار فراتر کرده است.

محصولات اين شرکت از بهترين ها در نوع خودشان هستند. محصولاتي که از لايه هاي بسيار نرم و خاصي ساخته مي شوند. اين شرکت قديمي اولين شرکت توليد کننده ماسک در ايران بوده است که از لايه هاي بايکو در ماسک هايش استفاده کرده است. لايه هايي بسيار نرم و فاقد حساسيت که بسيار راحت و بهداشتي هستند. لايه هاي رويي و زيرين اين ماسک به جاي اسپان باندهاي معمولي لايه هاي بايکو بهداشتي و ضد حساسيت و آلرژي است.

لايه مياني يا همان لايه فيلتر کننده نيز يکپارچگي خيلي خوبي دارد و از ملت بلون سي گرم با درجه حفاظتي بالا مي باشد. لايه اي که قدرت ايمني و خاصيت فيلتر کنندگي را بسيار زياد کرده است. اين لايه در وسط دو لايه بايکو قرار داده شده است و باعث جلوگيري از عبور ويروس از هر طرف ماسک به آن طرف مي شود.

اين محصول استاندارد اندازه استاندارد هفده و نيم در نه و نيم دارد و براي همه چهره ها (بزرگسالان) مناسب و استاندارد است. هم خانم ها و هم آقايان با هر ارگونومي چهره اي از چاق تا لاغر مي توانند از اين ماسک استفاده کنند. اندازه استاندارد اين ماسک اين اجازه را داده تا روي هر چهره اي به خوبي قرار گيري داشته باشد.

فيکسر بيني استفاده شده در ماسکهاي ايراني و فوق العاده دي بسيار نرم است و انعطاف پذيري بالايي دارد. به همين خاطر با يک حرکت و بسيار راحت مي توان آن را به تناسب شکل بيني حالت داد. به خوبي حالت مي گيرد و بالاي ماسک را فيکس و بسته مي کند و از وارد شدن جريان هواي فيلتر نشده جلوگيري مي کند و حفاظت ماسک را افزايش مي دهد. گيره از نوع چسبي نيست و در بين لايه ها قرار گرفته است و به هيچ عنوان نمي افتد و يا بيرون نمي آيد.

اتصال اين ماسکها از طريق کش به پشت گوش است. دو قطعه کش براي اتصال ماسک بر روي صورت در ماسکهاي دي قرار گرفته است. با گذاشتن هر کدام از اين کش ها به پشت گوش ماسک روي صورت قرار مي گيرد.

نشان هاي استاندارد مثل سيب سلامت نشان مي دهد که ماسکهاي اين شرکت استاندارد و قابل اطمينان است. تاييديه هاي سازمان غذا و دارو تاييد مي کند که ماسکهاي اين شرکت استاندارد و بهداشتي هستند و مي توان آن ها را با خيال راحت خريداري کرد و مورد استفاده قرار داد.

اين شرکت با سابقه با قيمت گذاري بسيار عالي توانسته مشتريانش را هم از نظر کيفيت و هم از نظر قيمت راضي نگهدارد. بديهي است که چنين ماسکي با اين استاندارد ها و با اين کيفيت آن هم با اين قيمت عالي و بسيار مناسب فروش خيلي خوبي دارد و مي تواند سهم زيادي از بازار را از آن خودش کند.

اين شرکت به تازگي رنگ بندي محصولاتش را هم بيشتر کرده است و با توليد محصولاتش در رنگ هاي مختلف محبوبيت بيشتري پيدا کرده است.

 

 

برچسب ها: ماسکهای,DAY,از,قدیمی,ترین,ماسکهای,ایرانی,استاندراد,
[ يکشنبه 2 آبان 1400 ] [ 7:30 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

مواد افزودني به بتن

مواد افزودني به بتن

بتن از جمله کاربردي ترين مصالح ساختماني است که به جرات مي توان گفت که در تمامي ساختمان ها مورد استفاده قرار مي گيرد. مواد افزودني مختلفي ممکن است به بتن اضافه شود که هر يک از اين مواد ويژگي هاي متفاوتي نسبت به يکديگر دارند و در مواقع خاصي نيز از آنها استفاده خواهد شد. در حالت کلي مواد افزودني بتن دست به دست هم مي دهند تا محصولي با کيفيت متناسب با خواسته شما توليد کنند. البته در انتخاب مواد افزودني بتن نيز بايد به موارد مختلفي دقت داشته باشيد که در ادامه توضيحات کامل تري در خصوص فروش سيمان نسوز و قيمت بلوک سبک ارائه نموده ايم:

 

آشنايي با بتن در ساختمان سازي

بتن از مواد اوليه مختلفي تشکيل شده است که از جمله مواد اوليه آن مي توان به: آب، سيمان، ماسه و شن اشاره کرد. توجه داشته باشيد که تمامي ترکيبات بايد به مقادير استاندارد به بتن اضافه شوند تا مقاومت مناسبي را از آن شاهد باشيم. هريک از انواع بتن ها در بخش هاي خاصي از ساختمان سازي مورد استفاده قرار مي گيرند و انتخاب بتن مناسب براي محل مورد نظر، بر ميزان مقاومت و کيفيت سازه تاثير مستقيم خواهد گذاشت. همچنين قيمت بتن بيشتر تحت تاثير قيمت سيمان رنگي است.

 

c2_b3m2.jpg

 

منظور از ديرگير کننده چيست؟

بتن از ترکيب مواد خشک مثل سيمان و ماسه با آب به دست مي آيد و به همين دليل در صورت از دست دادن آب، ملات خشک شده و به ماده اي جامد تبديل خواهد شد. بتن در ابتدا ماده اي انعطاف پذير و سيال است که پس از گذشت مدتي، مقداري از آب خود را از دست داده و به ماده اي چسبنده ژله اي شکل تبديل مي شود. در آخرين مرحله تقريبا شکل جامد به خود گرفته و با از دست دادن تمامي آب خود ساختاري جامد در آن پديد مي آيد که آماده تحمل وزن است. حال بسياري اين سوال را دارند که جه مدتي طول مي کشد تا بتن خشک شود؟ بتن ممکن است در مدت کوتاهي خشک شده و مجال پخش کردن به شما ندهد. اين مشکل مي تواند معايب بسياري داشته باشد و از اين رو مواد افزودني ديرگير کننده به کمک شما مي آيند چرا که با استفاده از آنها مي توانيد باعث دير خشک شدن بتن شويد. مواد افزودني ديرگير کننده باعث مي شوند که مدت بيشتري براي استفاده از بتن وقت داشته باشيد و به همين دليل محبوبيت بسياري پيدا کرده اند.

 

قيمت ديرگير کننده

قيمت بلوک سيماني به يکي از مهمترين دغدغه هاي مردم تبديل شده که در رابطه با قيمت ديرگير کننده نمي توان رقم دقيقي در نظر گرفت چرا که قيمت اين محصول نيز به مانند محصولات صنايع مختلف نوسانات بسياري داشته و ممکن است حتي در روزهاي مختلف، قيمت متفاوتي از آن شاهد باشيم. قيمت ديرگير کننده ها در حالت کلي با توجه به کيفيت بالايي که دارند مناسب بوده و امکان خريد آن براي همگان وجود خواهد داشت. اين مواد بايد به مقدار استاندارد به بتن اضافه شود تا باعث کاهش ميزان مقاومت و کيفيت آن نشود. استفاده نکردن از مواد افزودني ديرگير کننده بتن گاهي اوقات مي تواند ضررهاي جبران ناپذير داشته باشد. براي مثال: زماني که سقف آپارتمان يا خانه را بتن ريزي مي کنيد، در صورت سفت شدن سيمان مجبور به دور ريختن آن خواهيد شد اما چنانچه وقت کافي براي پهن کردن داشته باشيد مي توانيد با اطمينان کامل و به صورت دقيق بتن را پهن کنيد.

 

 

 

زودگير کننده بتن

همانطور که در بخش هاي قبل دانستيم گاهي اوقات نياز به ديرگير کننده بتن است اما در مقابل، گاهي اوقات نياز به زودگير کردن بتن خواهد بود. در اين مواقع نيز مواد افزودني زودگير کننده با تاثير بر مولکول هاي سيمان باعث خشک شدن سريع آن خواهد شد. اين مواد افزودني سرعت آبدهي سيمان را افزايش داده و در نتيجه سريعا بتن را سفت خواهد کرد. استفاده بيش از حد استاندارد از زودگير کننده بتن عوارض بسياري خواهد داشت که از جمله مهمترين عوارض آن مي توان به کاهش گيرش بتن اشاره کرد به گونه اي که ممکن است اتصال ميلگرد با بتن دچار مشکل شود. توجه داشته باشيد که مواد افزودني زودگير کننده حساسيت بيشتري به بتن خواهند داد و در مواقعي که از مواد زودگير کننده استفاده کرديد بايد حتما بتن را سريع در محل مورد نظر پهن کنيد تا سفت نشود.

 

قيمت زودگير کننده بتن

قيمت زودگير کننده به عوامل مختلفي بستگي دارد که يکي از مهمترين آنها را مي توان کيفيت آن دانست. در صورتي که اين مواد خالص باشد قطعا هم عملکرد مناسب تري داشته و هم مقدار کمي از آن مي تواند کارايي مورد نظر را داشته باشد. قيمت زودگير کننده بتن در شرکت هاي مختلف مي تواند متفاوت باشد و به همين خاطر قبل از خريد بهتر است قيمت مراکز مختلف را با يکديگر مقايسه کرده و در نهايت بهترين مورد را براي خريد انتخاب کنيد. شهربتن از جمله بهترين انتخاب ها براي خريد مصالح ساختماني است. از سامانه اين شرکت مي توانيد کليه انواع مصالح مورد نياز براي ساخت ساختمان را خريداري نماييد. اصلي ترين مزيت خريد از شهربتن، قيمت مناسب آن است چرا که مسئولين آن به منظور جلب رضايت مشتريان خود اقدام به ارائه محصولات به صورت از توليد به مصرف کرده اند. با مراجعه به سامانه اينترنتي شهربتن امکان بررسي مشخصات و قيمت سيمان امروز و قيمت قيمت بتن دقيق محصولات وجود خواهد داشت.

 

 

 

خريد مصالح ساختماني

براي خريد مصالح ساختماني از جمله قيمت بلوک هبلکس راه هاي مختلفي پيش رو خواهيد داشت اما انتخاب بهترين روش در ميان آنها مزاياي بسياري خواهد داشت. تا چندي پيش براي خريد مصالح ساختماني بايد حتما به مراکز فروش سطح شهر مراجعه مي شد که اين روش مشکلاتي نيز به همراه داشت و به همين دليل رفته رفته کمتر مورد توجه قرار گرفته و جاي خود را به مراکز اينترنتي بخشيده است. مراکز متعددي در سطح فضاي مجازي فعاليت مي کنند که هريک ويژگي هاي منحصر به فرد خود را دارند. شهربتن از جمله مراکز معتبر فروش مصالح ساختماني شناخته مي شود که خريد از آن مزيت هاي بسياري خواهد داشت. يکي از اصلي ترين مزاياي خريد از اين شرکت، در دست داشتن محصولات اصل و باکيفيت است چرا که مسئولين شهر بتن تمام تلاش خود را در ارائه محصولات اصل و ارزان قيمت بکار گرفته اند.

صنعت ساخت و ساز يکي از صنايعي است که روز به روز در حال پيشرفت بوده و اکتشافات جديدي در آن انجام مي شود که تمامي آنها دست به دست هم مي دهند تا بتوانيد سازه اي با کيفيت بالا پديد آوريد. مصالح ساختماني به انواع مختلفي دسته بندي مي شوند که هر يک از آنها ويژگي هاي منحصر به فرد خود را داشته و با استفاده از هريک بايد قيمت متفاوتي در نظر داشته باشيد. در ادامه توضيحات کامل تري در خصوص فروش سيمان نسوز و قيمت بلوک سبک ارائه نموده ايم:

 

معرفي مصالح سيماني

مصالح سيماني از جمله پرکاربردترين ها در ساختمان سازي هستند که البته سيمان کاربردهاي متعددي در بخش هاي مختلف ساختمان دارد و اصلي ترين کاربرد آن در چسباندن مصالح سيماني به يکديگر است. که البته قيمت سيمان رنگي با توجه به بازاري که دارد داراي نوسان است. ملات تشکيل شده از سيمان و ماسه است اما چنانچه به ملات دانه هاي شن نيز اضافه شود بتن بدست خواهد آمد. توجه داشته باشيد که مواد مختلفي به بتن اضافه مي شود تا کيفيت آن را به حداکثر برساند و آشنايي داشتن با مواد افزودني بتن باعث خواهد شد که با خيال راحت از بتن استفاده کنيد.

 

 

 

حباب هواساز چيست؟

بتن مرغوب و باکيفيت از اجزاي مختلفي تشکيل مي شود که حتما بايد تمامي اجزا به آن اضافه شوند که کيفيت مطلوبي از بتن شاهد باشيد. حباب هواساز از جمله مواد افزودني بتن به شمار مي رود که نقش کليدي در بتن ايفا مي کند. همانطور که از نام آن پيداست، حباب هواساز باعث ايجاد حباب هوا در داخل ساختار بتن شده و پس از خشک شدن بتن، حفره هاي ريز و خالي در داخل آن باقي مي ماند. اين حفره هاي خالي مزاياي بسياري براي بتن آماده داشته و مي تواند سبب کاهش ميزان هزينه ها نيز شود. البته اصلي ترين مزيت استفاده از افزودني هاي حباب هواساز، افزايش کيفيت سازه است چرا که با کمک آن مي توانيد ساختماني با کيفيت بالا داشته باشيد. يکي از اصلي ترين دلايل استفاده از حباب هواساز، افزايش قدرت بتن در برابر زلزله است پرا که حباب هاي خالي بين بتن خاصيت ارتجاعي خاصي به آن بخشيده و از ايجاد ترک جلوگيري مي کند.

 

قيمت حباب هواساز

همانطور که در بخش قبل نيز به آن اشاره شد، حباب هواساز از اهميت ويژه اي در ساختار بتن برخوردار است. قيمت حباب هواساز از جمله مواردي است که حتما بايد به آن توجه داشته باشيد. اين محصول با توجه به ويژگي هاي منحصر به فردي که دارد قيمت مناسبي داشته و به همين دليل در ساختار کليه انواع بتن ها مورد استفاده قرار مي گيرد. توجه داشته باشيد که قيمت حباب هواساز به موارد مختلفي بستگي خواهد داشت و به همين دليل نمي توان رقم خاصي براي آن در نظر گرفت. از جمله مهمترين موارد تاثيرگذار بر قيمت حباب هواساز مي توان به کيفيت آن اشاره کرد. طبيعتا هرچه مواد حباب هواساز کيفيت مناسب تري داشته باشند شاهد قيمت بتن بالاتري از آنها خواهيم بود و برعکس. توصيه ميکنيم که هيچ وقت کيفيت را فداي قيمت نکرده و محصولات با کيفيت را براي استفاده خود خريداري کنيد. در اين صورت هم مقاومت بيشتري شاهد بوده و هم سازه اي استاندارد خواهيد داشت.

 

 

 

مواد افزودني بتن

بتن تنها تشکيل شده از: سيمان، شن بتن و ماسه بتن نيست بلکه مواد افزودني ديگري نيز در ساختار آن وجود دارد که البته هر يک از اين مواد ها کاربرد هاي مختص خود را داشته و به دلايل مختلف به ساختار بتن اضافه مي شوند. مواد افزودني بتن انواع مختلفي دارند که هريک از آنها ويژگي هاي متفاوتي با يکديگر داشته و به منظور هاي خاصي به بتن اضافه مي شوند. در حالت کلي مواد افزودني بتن به مستحکم تر شدن بتن کمک مي کنند و به همين دليل اضافه کردن آنها به هرچه استاندارد تر شدن سازه کمک مي کند. ميزان استفاده از مواد افزودني بتن بايد طبق استاندارد هاي خاصي باشد چرا که استفاده زياد از اين مواد ممکن است اثرات سو در ساختار بتن داشته باشد. مواد افزودني بتن در حالت کلي به دو نوع معدني و شيميايي دسته بندي مي شود که استفاده کردن از هريک بستگي به نوع و محل کاربرد شما خواهد داشت. مواد افزودني ماده اي غير از سيمان، آب، ماسه و سنگدانه ها بوده و در زمان اختلاط يا قبل از آن به ساختار بتن اضافه مي شود.

 

اهميت مواد افزودني بتن

مواد افزودني بتن از اهميت ويژه اي در ساختار بتن برخوردار هستند به گونه اي که حتما بايد براي دست يافتن به کيفيت مناسب از آن استفاده کنيد. هريک از انواع مواد افزودني بتن از اهميت خاصي برخوردار هستند به گونه اي که برخي از آنها باعث خشک شدن سريع بتن مي شوند و برخي ديگر به قالب گيري درست آن کمک خواهند کرد. يکي از اصلي ترين مزيت هاي استفاده از مواد افزودني بتن، تسريع در روند گيرش اوليه بتن است که باعث مي شود بتوانيد قالب بندي بتن را از آن جدا کنيد. باعث افزايش مقاومت بتن در برابر يخ زدگي و آب شدن مي شود و به همين دليل در صورت استفاده از مواد افزودني بتن نبايد نگران مقاومت سازه باشيد. استفاده کردن از مواد اوليه بتن براي برخي بخش هاي ساختمان سازي ضروري نيست اما استفاده کردن از آن در برخي بخش هاي حساس ساختمان ضروري است مانند روان کننده بتن. براي اطلاع از قيمت سيمان و ساير مواد افزودني به بتن ميتوانيد به مراکز مصالح فروشي يا سايت هاي مختلف در اين زمينه مراجعه کنيد.

 

 

 

بهترين روش خريد مصالح ساختماني

براي خريد مصالح ساختماني راه هاي مختلفي پيش رو خواهيد داشت که انتخاب بهترين روش براي خريد باعث مي شود بتوانيد در کوتاه ترين زمان بهترين نتيجه را شاهد شويد. امروزه روش اينترنتي بهترين راه براي خريد شناخته مي شود چرا که از طريق سامانه هاي اينترنتي مي توانيد در کوتاه ترين زمان ممکن بهترين محصولات را شناسايي و خريداري کنيد. مراکز متعددي در سطح فضاي مجازي فعاليت مي کنند که بايد با توجه به تجربه و نظرات کاربران يکي از بهترين ها را براي خريد مصالح انتخاب نماييد. شهر بتن يکي از مراکز معتبر فروش مصالح ساختماني است که از طريق آن مي توانيد انواع اقسام محصولات ساختماني را خريداري کنيد. يکي از اصلي ترين ويژگي هاي اين شرکت را مي توان ارائه خدمات پشتيباني قوي دانست به گونه اي که در هر ساعت از شبانه روز و در تمامي روزهاي هفته مي توانيد با آنها در ارتباط باشيد و استعلام  قيمت بلوک سيماني و قيمت بلوک هبلکس را دريافت نماييد.

 

 

برگرفته از سايت https://shahrebeton.com/

 

 

برچسب ها: مواد,افزودنی,به,بتن,
[ جمعه 30 مهر 1400 ] [ 8:33 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

نحوه تهيه کردن آجر نسوز نما

آجر نسوز چيست :

آجر نسوز نوع خاصي از آجر است که با استفاده از خاک رس ساخته مي شود و مقاومت خوبي در برابر درجه حرارت بالا دارد که در کوره ها ، کوره هاي آستري ، شومينه ها و کوره هاي آتش استفاده مي شود. اين آجرها به روشي مشابه آجرهاي معمولي توليد مي شوند ، مگر در حين فرايند سوزاندن- آجرهاي آتش نشاني در معرض دماي بسيار بالا قرار مي گيرند.

نحوه تهيه کردن آجر نسوز نما :

آجرهاي نسوز توسط پرس خشک ، گل سفت ، ريخته گري نرم و فرآيند پرس گرم که در ساخت آجرهاي ساختمان استفاده مي شود ، ايجاد مي شود. برخي از مواد ، از جمله منيزيت و دولوميت ، نياز به پخت در کوره هاي دوار دارند تا باعث پخت و متراکم شدن قبل از اينکه مواد خرد شده و اندازه آنها به شکل نسوز ساخته و پخته شود ، شوند. مواد اوليه در يک کوره الکتريکي ذوب مي شود و سپس ذوب در قالب هاي مخصوص ريخته مي شود.

موادر تشکيل دهنده آجر نسوز :

خاک رس براي ساخت آجرهاي نسوز استفاده مي شود و عموماً در زير درزهاي زغال سنگ يافت مي شود. خاک رس حاوي دو عنصر اصلي- سيليس و آلومينا است که درصد سيليس از 60 تا 70 درصد و آلومينا از 25 تا 35 درصد متغير است. برخي ترکيبات ديگر آجرهاي نسوز مانند اکسيدهاي کلسيم ، منيزيم ، آهن ، پتاسيم و تيتانيوم نيز در خاک رس وجود دارد. با اين حال ، درصد ترکيبات غير از سيليس و آلومينا در مورد خاک رس خوب از 5 درصد تجاوز نمي کند.

خاک رس را مي توان بر اساس مقاومت در برابر آتش به سه نوع طبقه بندي کرد:

خاک رس هاي درجه بالا

خاک رس هاي متوسط آتش

خاک رس هاي درجه پايين

آجر نسوز اسيدي :

آجر نسوز اسيدي ، که به آن آجر مقاوم در برابر اسيد نيز گفته مي شود ، به دليل مقاومت خوب در برابر عملکردهاي اسيدي مواد شيميايي يا آب و هوا استفاده مي شود. به طور کلي ، آجر نسوز معمولي ساخته شده از خاک رس طبيعي به خوبي آجر اسيدي است ، اما در صورت نياز به مقاومت بيشتر در برابر اسيد ، مقدار بيشتري سيليس به خاک رس اضافه مي شود که ممکن است تا 97 از ترکيب آن متغير باشد .

تفاوت آجر نسوز با آجر معمولي :

  • آجر نسوز بلوک هايي از مواد سراميکي نسوز است که براي استفاده در شومينه ، جعبه آتش و کوره استفاده مي شود. آنها با آجرهاي معمولي بنايي تفاوت دارند زيرا مي توانند درجه حرارت را تا 1800 درجه فارنهايت تحمل کنند. ترکيب شيميايي آجرهاي نسوز متراکم با آجرهاي معمولي متفاوت است. رنگ ، شکل و رسانايي حرارتي آجرهاي نسوز و آجرهاي معمولي نيز متفاوت است.
  • آجرهاي نسوز داراي خواص نسوز هستند. آنها همچنين به عنوان آجر شومينه شناخته مي شوند. از آنها در ساخت اتاق هاي پخت و پز در کوره هاي چوبي ، جعبه هاي آتش و براي ايجاد شومينه استفاده مي شود. آنها همچنين براي خط کوره هاي کوچک يا بزرگ صنعتي استفاده مي شوند. آجرهاي نسوز سنگين هستند و تخلخل کمي دارند. از طرف ديگر ، آجرهاي معمولي يا بنايي متخلخل تر هستند. آجرهاي معمولي در دماي 1200 درجه فارنهايت شروع به تجزيه شدن مي کنند.
  • ترکيب شيميايي آجر نسوز شامل 23 درصد آلومينا و 73 درصد سيليس است. اکسيد آهن ، تيتانيوم و ديگر اکسيدهاي فلزي قسمت باقي مانده را تشکيل مي دهند. ترکيب شيميايي اصلي آجر معمولي سيليس ، آلومينا ، منيزيم ، آهک ، اکسيد آهن و قلياها است. اگر اين مقادير بيشتر يا کمتر از مقدار مورد نياز هر يک از اين اجزا وجود داشته باشد ، ممکن است آسيب جدي به آجر وارد کند. اين ترکيب در مورد آجرهاي معمولي به آرامي چسبيده است ، در حالي که آجرهاي نسوز بسيار متراکم تر هستند.

 

رنگ آجر نسوز

آجر نسوز به طور طبيعي سفيد است. رنگ ها در دوغاب مخلوط مي شوند تا آجر را در طول فرآيند توليد رنگ کنند. برخي از رنگهاي محبوب تر عبارتند از اسپرسو ، سبز خزه اي ، قرمز و مشکي. اين رنگ به آجرها اجازه مي دهد تا با محيط هاي اطراف خود مطابقت داشته باشند به همان شيوه که آجرهاي معمولي در رنگ هاي مختلف توليد مي شوند. رنگ آجرهاي معمولي با توجه به نوع خاک مورد استفاده متفاوت است. آجرهاي نسوز به طور يکنواخت مستطيل شکل هستند ، در حالي که آجرهاي معمولي ممکن است شکل ناهمواري داشته باشند.

 

رسانايي گرمايي آجر نسوز

رسانايي گرمايي آجرهاي معمولي بسيار بيشتر از آجرهاي نسوز نما است. آجرهاي نسوز مي توانند دماي بالا را تحمل کنند زيرا سراميک ، اکسيد آهن و ساير افزودني هاي شيميايي دماي بالا را جذب کرده و منتقل نمي کنند. هدايت حرارتي پايين بهره وري انرژي بيشتر و عايق بودن از ويژگي هاي آجر نسوز نمامي باشد. بنابراين آجرهاي متراکم در محيط هايي با فشار مکانيکي يا حرارتي شديد استفاده مي شوند. کوره چوبي يا کوره برخي از مواردي هستند که به آجر نسوز نياز دارند. ويژگي هاي متراکم تر نيز باعث مقاومت بيشتر آجر در برابر آسيب ناشي از سايش مي شود. آجرهاي معمولي براي اين کاربردها مناسب نيستند.

 

منبع : 

 

https://aacd.com/express/index.php?module=express&cmd=blogviewpost&id=12461

https://vientosurnoticias.com.ar/covid-en-catriel-2-casos-nuevos-y-3-fallecimientos/#comment-5091424

https://www.minisceongoyc.org/Media/Photo-Gallery/emodule/916/eitem/3588#.YVrhT5pByM_

http://www.clubwww1.com/dating/member/blog_post_view.php?postId=79

http://www.unionbaygroup.com/blog/union-bay-group-blog/post/home-of-the-day-ruhe-estate-nw-craftsman-with-european-flair-situated-on-65-riverfront-acres

https://justnicoletti.com/index.php?fc=module&module=smartblog&id_post=10&controller=details&id_lang=2

https://minecraftcommand.science/forum/discussion/topics/ladies-suit?page=56

http://216.119.127.171/BCFP/userControls/bizEntryShow.aspx?BizEntryPublicID=BP-1505-0705-2K6-T2I

http://www.armeriaroman.com/en/blog_roman/194_RIFLE-FN-BAR-II-3006-VISOR-YUKON-FHOTON-HORNA.html

https://www.tripadvisor.com/Profile/iranniazi

 

 

 

برچسب ها: نحوه,تهیه,کردن,آجر,نسوز,نما,,
[ دوشنبه 26 مهر 1400 ] [ 21:00 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

وکيل ديوان عدالت اداري

وکيل ديوان عدالت اداري

اول قبل از اينکه توضيح دهيم چرا وکيل ديوان عدالت اداري نياز داريم، کمي در مورد خود ديوان و مسائلي که پيگيري مي کند توضيح بدهيم که چه کارهاي از دادگاه ديوان عدالت بر مي آيد.

ديوان عدالت اداري عليه دعاوي بين ادارات و مردم مي باشد و معمولا دعاوي مربوط به ملکي را نيز به ديوان عدالت اداري مربوط مي شود. اما بهتر است اين نکته را بگوييم به سه دليل زير بهتر است دعاوي ملکي را به ديوان عدالت اداري نبريد :

قوانين ملکي در دادگاه ديوان بسيار پيچيده است.

کار بسيار زمان بر و هزينه بري مي باشد.

و مهمترين نکته به دليل ندانستن قوانين خسارات زيادي به شما وارد مي کند.

 

وکيل ديوان عدالت اداري در تهران :

همانطور در بالا گفتيم ديوان عدالت اداري پيش بردن کابردها کار سختي است و شما  نياز داريد قبل از هر کاري با يک بهترين وکيل متخصص ديوان عدالت اداري مشورت کنيد و بعد آن شروع به طرح شکايت کنيد.

 

يک وکيل ديوان در زمينه هاي کميسيون ماده 100، کميسيون ماده 99، شهرداري، تامين اجتماعي و امور مالياتي تخصص داشته باشد.

لنگرچگونه بهترين وکيل ديوان عدالت اداري را پيدا کنيم ؟

معمولا بهترين راه براي پيدا کردن وکيل ديوان جستجو از طريق اينترنت است. زيرا تمامي وکلاي با تجربه ديوان داراي وب سايت هستند که رزومه خود را در آن نوشته اند و شما مي توانيد با کمي پرس و جستجو به آن وکيل اعتماد کنيد.

تهران وکيل با توجه به اينکه در هر بخش داراي دپارتمان جدا است، دپارتمان ديوان عدالت اداري آن همانند اداره کار داراي چندين وکيل با تجربه است که براي مشاوره حقوقي در زمينه وکيل ديوان عدالت اداري آماده خدمت رساني مي باشند.

لنگرچرا تهران وکيل براي انجام کارهاي حقوقي :

براي برخي ها شايد سوال پيش بيايد چرا بايد به تهران وکيل اعتماد کنيم و مزيت هاي آن نسبت به ديگران چه مي باشد.

با توجه به اينکه ديوان عدالت اداري توسط وکيل يک کار کاملا تخصصي است و در ايران وکيل هاي مربوط به اينکار بسيار کم است دپارتمان تهران وکيل داراي چندين وکيل در اين زمينه مي باشد.

دومين مزيت ما نسبت به ديگران، وکيل پايه يک بودن تمامي وکلاي ما است.

سومين مزيت داشتن سابقه 10 ساله در زمينه وکالت يکي ديگر از از ويژگي هاي ما مي باشد.

حق الوکاله ما کاملا منصفانه است و سعي مي کند در صورت مشکل مالي به صورت اقساط وجه را دريافت نمايند.

گزارش لحظه به لحظه به پرونده : هر تغييري در پرونده اعمال شود و هر پيشرفتي که صورت بگيريد به شما موکلان عزيز گفته مي شود.

z4_6i14.png 

جهت مشاوره حقوقي ديوان عدالت اداري با وکيل با تجربه مي توانيد با شماره 77221941 تماس گرفته تا شما مستقيم به بخش وکيل ديوان عدالت اداري تهران وکيل وصل شويد و وکلاي ما شما را ياري ميکنند.

اگر پرونده شما نياز به مشاوره حضوري داشته باشد ، از شما ميخواهند که با پرونده و مدارکي که داريد به تهران وکيل مراجعه کنيد. همچنين در صورت نياز به وکيل اداره کار يا شکايت از کارفرما اين امکان وجود دارد با دپارتمان اداره کار با صحبت کنيد.

لنگروکيل متخصص ديوان عدالت اداري

وکيل متخصص ديوان عدالت اداري مرجع تخصصي و بالاترين مرجع اداري جهت رسيدگي به تظلم خواهي اشخاص و افراد جامعه اعم از حقيقي و حقوقي غيردولتي از اقدامات و تصميمات مراجع دولتي و همچنين مرجع تجديد نظر خواهي از آراي مراجع شبه قضايي همچون کميسيون ماده ??? هيئت حل اختلاف کارگر و کارفرما هيات تشخيص مطالبات تامين اجتماعي و همچنين هيئت تشخيص مالياتي مي باشد.

وقتي صحبت از وکيل متخصص ديوان عدالت اداري مي کنيم، منظورمان وکيلي است که آشنا به قوانين و مقررات تخصصي در حوزه ديوان عدالت اداري مي باشد. اکثر اشخاصي که در جامعه ما در دانشگاه هاي ما رشته حقوق فارغ التحصيل شده اند در مقطع کارشناسي شايد قوانين و مقرراتي که در ديوان عدالت اداري حرف اول را مي زنند را مطالعه نکرده باشند و بسياري از اين حقوقدانان در مقطع کارشناسي ارشد نيز رشته هايي به غير از رشته حقوق عمومي که در بر دارنده ي اري از اين قوانين مرتبط مي‌باشد، تحصيل نکرده اند.

بنابراين شايد بسياري از وکلاي مشغول به کار نسبت به اين قوانين اطلاعي نداشته و مطالعاتي در اين خصوص انجام نداده باشند که  در مورد پرونده‌هاي مطروحه در ديوان عدالت اداري  به پرونده هاي کيفري و حقوقي که در ساير مراجع قضايي مطرح مي‌شوند بسيار کمتر مي باشد بنابراين وکيلي مي تواند به شما در اين زمينه کمک نمايند که علاوه بر آشنايي با قوانين مربوطه تجربه کافي و آراي موفقي در ديوان عدالت اداري را کسب کرده باشد جهت فهم ساده تر موضوع ، براي  مثال در اين خصوص يک مي‌شود فرض بفرماييد راي در خصوص تخلف ساختماني در حوزه شهر از کميسيون ماده صد شهرداري صادر شده باشد.

اين کميسيون ها با اختيار حاصله از قانون برابر با ماده ??? قانون شهرداري ها تشکيل مي شود و با استناد به ماده ??? قانون شهرداري و تبصره هاي آن اقدام به صدور راي مي نمايد همچنين لازم به ذکر است که اين کميسيون ها شخصيت حقوقي مستقل اي نسبت به شهرداري دارا مي باشند تبصره هاي ماده صد بسيار تخصصي و نکات ريزي را در خصوص تخلفات ساختماني دارند بدين نحو که در بسياري از آراء صادر شده از شعب ديوان عدالت اداري تنها و صرفاً به دليل اينکه کميسيون ماده ??? شهرداري اشتباه اين موضوعي را که منطبق با تبصره ديگري از اين ماده بوده است را با يک تبصره ديگري اقدام به صدور راي نموده اند و صرفاً به همين دليل راي صادر شده در ديوان عدالت اداري نقض شده است.

لنگروکيل خوب ديوان عدالت اداري

بنابراين همان گونه که توضيح داده شد منظور از وکيل خوب ديوان عدالت اداري وکيلي است که تسلط کامل بر مباحث قانون شهرداري ها و اطلاع از رويه قضايي ديوان عدالت اداري و همچنين آراي صادر شده از هيات عمومي ديوان عدالت اداري را داشته باشد.

موسسه حقوقي تهران وکيل با استفاده از وکيل مجرب خود در اين زمينه و اخذ آراي مثبت بسياري در موضوعات مختلف ديوان عدالت اداري از جمله مباحث مربوط به شهرداري ها هيئت تخلفات اداري کميسيون هاي بدوي و تجديد نظر ماده ??? کميسيون ماده ?? هيات تشخيص مطالبات تامين اجتماعي و آراي صادر شده از مراجع شبه قضايي در خصوص ماليات ها مي تواند کمک شايسته‌اي را به شما بنمايد.

لنگروکيل ديوان عدالت اداري کرج


اگر شما ساکن کرج هستيد و براي کار وکالت ديوان خود نياز به وکيل ديوان عدالت اداري کرج داررد بدون شک موسسه حقوقي تهران وکيل يکي از بهترين گزينه هاي مناسب براي گرفتن مشاوره حقوقي رايگان است که مشاوران حقوقي ما 24 ساعته آماده پاسخگو شما عزيزان هستند. شما حتما بايد وکيل داشته باشيد و يا حتما قبل از هرکاري با وکيل متخصص ديوان عدالت اداري مشورت بگيريد.


 

لنگروکيل ديوان عدالت اداري کرمانشاه

يکي از کارهاي تخصصي که نياز به مشاوره تخصصي دارد، مسائل مربوط به ديوان عدالت است و فرق نمي کند که شما در کدام شهر سکونت داريد و بايد حتما براي پيگيري کارهاي خود به تهران بيايد و به مرکز ديوان عدالت واقع در غرب تهران برويد. حال اگر براي شما سخت است که هي اين مسافت را طي کنيد مي توانيد با مراجعه به موسسه حقوقي تهران وکيل و صحبت با بهترين وکيل عدالت اداري در کرمانشاه صحبت کنيد و صفر تا صد کار را به ما بسپاريد.
 

لنگروکيل ديوان عدالت اداري رشت


شما اگر ساکن رشت هستيد و در پرونده حقوقي خود که مربوط به ديوان عدالت اداري است دچار مشکل شده ايد و برايتان مقدرو نيست که به تهران بياييد مي توانيد از مشاوره حقوقي ما استفاده کنيد و در موسسه حقوقي تهران وکيل با بهترين وکيل هاي ديوان عدالت اداري صحبت کنيد. تهران وکيل با دارا بودن بهترين وکيل ديوان عدالت اداري متخصص قادر است در تمامي زمينه هاي مربوط به ديوان عدالت اداري شما را راهنمايي کنند و در صورت تمايل وکالت خود را به آنها بسپاريد که جزو بهترين وکيل ايران مي باشند.

 

منبع:

https://www.tehran-atorney.com/%D9%88%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C

 

 

برچسب ها: وکیل,دیوان,عدالت,اداری,
[ شنبه 24 مهر 1400 ] [ 8:50 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

پنکه در مقابل AC: کدام بهتر است؟

پنکه  در مقابل AC: کدام بهتر است؟

در ميان بسياري از روشهاي دستيابي به سرمايش فضا ، برجسته ترين آنها يا تهويه مطبوع يا پنکه سقفي - Fan Vs AC هستند. هر دو اين وسايل خنک کننده در بين صاحبان خانه کاربرد گسترده اي پيدا کرده اند ، از اولين شکل پنکه هاي سقفي از 500 سال قبل از ميلاد استفاده مي شود. در مقايسه ، کولرها به لطف آقاي ويليس کرير ، اختراع نسبتاً جديدي هستند. تهويه مطبوع گرچه در حال استفاده جديد است ، در سراسر ايالات متحده بسيار محبوب شده است ، حدود 90 درصد از خانه ها داراي تهويه مطبوع هستند در حالي که 47 درصد در 1973 بود.

 

بحث Fan در مقابل AC مدت زيادي است که درگير است. طرفداران هميشه ليستي از نکات صرفه جويي در مصرف انرژي را در تابستان تهيه مي کنند ، در حالي که تهويه مطبوع خنک کننده فوق العاده اي را فراهم مي کند!

 

طرفداران هر دو دلايل متفاوتي را براي استفاده از هر دستگاه ارائه کرده اند. به عنوان مثال ، پنکه هاي سقفي خنک کننده سبک تا متوسط ??را از طريق مکانيسم ديگري در مقايسه با کولر گازي ، اما با هزينه بسيار کمتر ، ارائه مي دهند. در مقابل ، سيستم هاي تهويه مطبوع قدرت خنک کنندگي بيشتري دارند اما با هزينه اي نامتناسب بالاتر. بنابراين ، آيا فن ها بهتر از تهويه مطبوع هستند؟ بگذاريد مزايا و معايب هر دو را مرور کنيم و دريابيم کدام در خانه شما بهتر جواب مي دهد.

AC vs Fan: هزينه اجراي آنها چقدر است؟

تجزيه هزينه AC در برابر فن

 

فاکتور اصلي براي همه هزينه فن در مقابل هزينه AC است. برخي از سوالاتي که همچنان مطرح مي شوند - هزينه يک فن چقدر است؟ هزينه اجراي يک فن در تمام طول روز چقدر است؟ آيا کار با کولر گران است؟

 

هزينه اجراي فن در مقابل کولر گازي چيزي است که متغيرهاي زيادي را شامل مي شود. شامل هزينه اوليه ، هزينه بهره برداري و نگهداري مي شود. بنابراين بياييد نگاهي بيندازيم:

طرفداران سقفي- انواع و هزينه استفاده

 

دو نوع فن وجود دارد AC و DC. يک فن AC مستقيماً از پريز برق منزل شما با برق متناوب 110 ولت کار مي کند. از طرف ديگر ، طرفداران DC جريان متناوب را به جريان مستقيم تبديل کرده و سپس عملکرد مي کنند. فن هاي DC جديدتر دو سوم انرژي کمتري نسبت به فن هاي AC مشابه مصرف مي کنند.

دريچه کولر

اما اين هزينه کم در حال اجرا با يک احتياط همراه است ، هزينه اوليه. فن هاي DC گران تر از پنکه هاي AC هستند. اما در طولاني مدت ، آنها در هزينه هاي عملياتي شما صرفه جويي مي کنند. به عنوان مثال ، يک فن سقفي DC معمولاً با توان 30 وات کار مي کند که در حدود 1 سنت در ساعت توليد مي شود. با تمديد اين استفاده به کل ماه ، هزينه آن در حدود 1.20 دلار در ماه است. اين کمتر از نوشابه است!

 

فن ها نيازي به نگهداري سنگين ندارند. فقط بايد تيغه ها را تميز کنيد ، پيچ ها را محکم کرده و ياطاقان موتور را هر فصل يک بار روغن کاري کنيد. براي صرفه جويي در هزينه هاي نگهداري مي توانيد تمام اين تعميرات را خودتان انجام دهيد.

 

https://matchguaranty.com/activity/p/394690/

http://truehickman42.booklikes.com/post/4465369/

https://www.careeranna.com/online/activity/p/97930/

https://www.launchora.com/story/1628406497---0

https://all4webs.com/piepimple5/15831585174016701607-170516081?38290=64008

https://app.box.com/s/7tbkgwkfmv58klqmwmxp6bvw6rjm80lg

http://seomypassion12.inube.com/blog/8803254//

https://www.techsite.io/p/2472849

https://yorfriends.com/blogs/post/866

http://vedadate.com/member/blog_post_view.php?postId=143197

 

 

 

برچسب ها: پنکه,,در,مقابل,AC:,کدام,بهتر,است؟,
[ يکشنبه 4 مهر 1400 ] [ 5:35 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

انواع تهويه مطبوع

انواع تهويه مطبوع

خريد سيستم تهويه مطبوع براي اولين بار مي تواند گيج کننده باشد. براي کمک ، موارد زير راهنماي مختصري براي انواع مختلف تهويه مطبوع است که از مبرد براي انتقال انرژي گرمايي از داخل به خارج استفاده مي کنند. انواع ديگري نيز وجود دارد که به طور کلي چيلر ناميده مي شوند که از آب براي همين منظور استفاده مي کنند ، اما ما در اين راهنما چيلرها را پوشش نمي دهيم.

 

انواع تهويه مطبوع - محدوده ظرفيت معمولي

 

مانند بسياري از انواع تجهيزات ، تهويه مطبوع اغلب به گروه هايي تقسيم مي شود که با مناسب بودن براي کاربران مختلف براي مثال مسکوني ، خانگي ، تجاري ، اداري و صنعتي توصيف مي شود. اين دسته بندي ها به طور کلي اندازه واحدها ، قابليت و استحکام آنها را نشان مي دهد ، نه نحوه عملکرد کولر گازي. جدول زير به عنوان يک راهنماي تقريبي محدوده ظرفيت معمولي اين گروه هاي عمومي را نشان مي دهد.

تهويه مطبوع - نوع کاربر ظرفيت خنک کننده در BTU ظرفيت خنک کننده در کيلو وات

مسکوني / خانگي ، 6000 - 20000 1.76 - 5.8

تجاري / اداري 12000 - 50000 3.5 - 14.65

صنعتي 30000 - 8.79 -

انواع تهويه مطبوع - گروه هاي اصلي

 

کولرهاي گازي به يکي از سه گروه اصلي تقسيم مي شوند. آنها يا ...

 

• تک بلوک ، يعني واحدهاي متشکل از يک بلوک (پنجره ، قابل حمل و غيره)

 

• سيستم هاي تقسيم شده که داراي يک عنصر براي داخل و يک عنصر جداگانه اما مرتبط براي خارج از ساختمان هستند

 

• چند اسپليت که در آن براي يک عنصر بيروني تنها 2 يا چند عنصر داخلي مرتبط وجود دارد

 

تهويه مطبوع MONOBLOCK

 

عملکرد يک دستگاه تهويه مطبوع اساساً در اطراف جريان مبرد از يک مجموعه سيم پيچ که در آن گرما را جمع آوري مي کند به مجموعه دوم سيم پيچ که در آن گرما را پخش مي کند ، مي چرخد. در سيستم هاي تهويه مطبوع تک بلوک ، دو مجموعه سيم پيچ در يک پوسته بدنه يکسان ترکيب شده اند. واحدها طوري طراحي شده اند که در داخل ساختمان قرار دارند ، با اين حال آنها هميشه داراي يک لوله هوا براي اتصال به خارج هستند تا هواي گرم شده به بيرون پراکنده شود.

تهويه مطبوع مونوبلاک موبايل. تصوير صفحه انواع تهويه مطبوع

 

تهويه مطبوع مونوبلاک موبايل

 

تهويه مطبوع قابل حمل يا موبايل

 

شايد اين دستگاهها براي اکثر مصرف کنندگان آشنا ترين سيستم تهويه مطبوع باشند ، نيازي به نصب خاصي ندارند ، اما داراي يک لوله هوا انعطاف پذير هستند که از طريق پنجره يا سوراخي در ديوار عبور مي کند. عموماً قطر لوله هوا در حدود 5 اينچ و طول لوله ها در حدود 2 تا 3 متر است. کولر هنگام استفاده از اين لوله به صورت داغ تخليه مي شود. زيرا کمپرسور در داخل واحد قرار دارد تا در مورد واحدهاي اسپليت ، در يک عنصر خارجي ، تهويه مطبوع مونوبلاک موبايل اين عيب را دارد که بسيار پر سر و صدا بوده و ظرفيت آنها محدود است. از طرف ديگر نيازي به نصب ندارند و اين روزها خريد آنها نسبتاً ارزان است. اگرچه تهويه مطبوع تلفن همراه متعددي در بازار ، اکثريت قريب به اتفاق واحدهاي کوچک 9000 يا 12000 btu هستند ، ما فقط واحدهاي تلفن همراه بزرگتر از 10000 btu را مي فروشيم ، فقط به اين دليل که براي اکثر برنامه هاي کاربردي 9000 مدل btu بسيار کوچک هستند.

سيستم تهويه مطبوع تک بلوک نصب شده روي زمين. تصوير صفحه انواع تهويه مطبوع

 

سيستم تهويه مطبوع تک بلوک نصب شده روي زمين

 

کولرهاي گازي روي زمين

 

سيستم هاي تهويه مطبوع مونو بلوک نصب شده بر روي ديوار به همان روشي که بخاري ذخيره سازي نصب شده است و معمولاً ظاهر و اندازه مشابه بخاري هاي ذخيره سازي دارند. اين نوع کولرها معمولاً داراي پمپ حرارتي هستند ، بنابراين در ماه هاي سرد گرمايش بسيار مقرون به صرفه اي را فراهم مي کند. اين سيستم هاي تهويه مطبوع معمولاً داراي 2 لوله هوا هستند که مستقيماً از قسمت پشتي دستگاه ، از طريق ديوار عبور مي کنند ، جايي که معمولاً انتهاي آن با لوورهاي کوچک پوشانده شده است.

تهويه مطبوع تک بلوک ديواري يونيکو. تصوير صفحه انواع تهويه مطبوع

 

تهويه مطبوع تک بلوک ديواري

 

کولرهاي ديواري

http://yeksite55.aramblog.ir/post/195

گاهي اوقات تهويه مطبوع ديواري با ديوار بلند ناميده مي شود ، يک راه حل مرتب براي ساختمانهاي قديمي است که در آن برنامه ريزي اجازه نصب يک کندانسور خارجي را نمي دهد. سيستم تهويه مطبوع تک بلوک ديواري روي ديوار و دو لوله هوا از پشت مستقيماً از طريق ديوار عبور مي کند. معايب اين کولرهاي گازي اين است که در مقايسه با واحد ديواري تقسيم شده از نظر عمق کمي بزرگتر هستند زيرا کندانسور در داخل واحد نصب ديوار قرار دارد. آنها معمولاً داراي پمپ حرارتي هستند تا هوا در زمستان گرم شود و در تابستان سرد شود.

mcm230

 

https://www.evernote.com/shard/s476/sh/352c7a39-e77c-c82a-9eb0-20b899393450/f847d86032acdf08fe089f70a2c7cefd

https://www.merchantcircle.com/blogs/trades-fort-wayne-in/2021/8/-/2062009

https://infosite.siterubix.com/%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d9%84-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c/

https://www.pawer.global/activity/p/283894/

http://mehfeel.net/mehfeel/blogs/post/252533

http://recampus.ning.com/profiles/blogs/6556033:BlogPost:9466946

 

 

موبايل صنعتي معروف به "خنک کننده نقطه اي"

 

کولرهاي نقطه اي (موبايل صنعتي)

 

خنک کننده نقطه اي را مي توان با استفاده از اين سيستم هاي تهويه مطبوع بزرگ مونوبلاک همراه ارائه داد. آنها به شدت ساخته شده اند ، قدرتمند هستند و طوري طراحي شده اند که به کشتي ها ، قايق ها و هواپيماها منتقل مي شوند تا خنک کننده موقت هواي داخلي باشد. از کولرهاي نقطه اي نيز مي توان براي تأمين هواي خنک در فرايندهاي صنعتي استفاده کرد. برخلاف سيستم هاي تهويه مطبوع کوچک قابل حمل ، کولرهاي نقطه اي طوري طراحي شده اند که در هواي گرم بيرون قرار گرفته و هواي خنک را در مناطقي که خود آنها اشغال نمي کنند ، تامين کنند. اکثر آنها ظرفيت انتقال هواي سرد از طريق تعدادي د را دارند

براي اطلاعات بيشتر اينجا کليک کنيد

منبع : 

 

https://www.dailystrength.org/journals/khnl-szy

https://www.diigo.com/item/note/6r1c8/40v5?k=d40b618fc8d481b1f5fba8d8653f5a3d

https://sites.google.com/view/lobbying-initiatives/home

https://www.pedicure.com/activity/p/439387/

 

 

 

برچسب ها: انواع,تهویه,مطبوع,
[ يکشنبه 4 مهر 1400 ] [ 5:03 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

چگونه در فضاي کم آسانسور نصب کنيم؟

ساکنين بعضي ساختمان هاي قديمي به علت موقعيت مكاني ساختمان و خوش نقشه بودن آن حاضر نيستتد كه خانه خود را فقط به علت اينكه آسانسور ندارند تعويض کنند در اين شرايط بهترين گزينه، نصب آسانسور است اما در اين ميان بسياري از ساختمان ها فضاي كافي براي نصب آسانسور را ندارند و اين سوال براي آن ها مطرح است كه چگونه در فضاي کم آسانسور نصب کنيم؟

آسانسور مانا با متخصصين حرفه اي و با تجربه، نصب آسانسور در ساختمان هاي فاقد آسانسور و نصب آسانسور در بيرون ساختمان قديمي در استان تهران را امكان پذير کردند. گروه آسانسور مانا با بررسي شرايط پلكان ساختمان نصب آسانسور در فضاي کم را امكان پذير مي کنند. مشتريان عزيز مي توانند براي دريافت اطلاعات بيشتر با شماره هاي زير تماس بگيرند.

نصب آسانسور در فضاي کم

همشهريان عزيز با برررسي و تشخيص متخصصين حرفه اي شرکت مانا آسانسور در تهران امكان نصب آسانسور در فضاي کم وجود دارد.

خيلي از افرادي كه در ساختمان هاي فاقد آسانسور زندگي مي کنند، بارها و بارها تصميم به نصب آسانسور مي گيرند اما بدون مشورت با شرکت و كارشناس متخصص به علت کمبود فضا از نصب آن منصرف مي شوند. در اين شرايط به خصوص كه با کمبود جا براي نصب آسانسور روبرو هستيد از چند متخصص شرکت معتبر آسانسور سوال بپرسيد و مشورت بگيريد.

متخصصين آسانسور مانا  asansormana.com با ارائه انواع خدمات تضميني به صورت ?? ساعته و شبانه روزي به مشتريان خود مي باشند توانستند كه پس از چندين سال سابقه كاري حرفه اي، نام حرفه اي از خود به جا بگذارند.

همانطور كه مي دانيد اين روز ها انواع مختلفي از آسانسور مورد استفاده قرار مي گيرند و با توجه به شرايط ساختمان، مي توان آن را با دريافت مجوز و تاييد متخصصين، در بيرون ساختمان نضصب کرد و يا از ابعاد کوچک و استاندارد آن استفاده کرد. از اين رو ديگر نگران نصب آسانسور در ابعاد کم نباشند كافيست كه انجام اين كار را به يک شرکت معتبر نصب آسانسور بسپاريد.

از آن جايي كه بر اساس مقررات ملي ساختمان حداقل فضاي مورد نياز براي نصب آسانسور در ساختمان هاي فاقد آسانسور ??? در ??? است و در اندازه هاي پايين تر از ??? در ??? قابل اجرا نيست بايد پيش از هر كاري يک شرکت معتبر نصب آسانسور در شهر خود بيابيد و با خيالي آسوده انجام كار را به تيم مهندسين مجرب آن بسپاريد تا از نتيجه حاصل از آن رضايت خاطر داشته باشيد.

نصب آسانسور در فضاي کم ويلا و خانه هاي دوبلکس

خانواده هايي كه در خانه هاي قديمي دوبلکس زندگي مي کنند و به مرور زمان استفاده از پله برايشان سخت و طاقت فرسا مي شود و از طرفي با توجه به نقشه خانه فکر نمي کنند كه امكان نصب آسانسور در فضاهاي کم هم وجود دارد. مي توانيد از آسانسور هاي خانگي کوچک و يا به اصطلاح هوم لييفت استفاده کنند. مي توانيد در اين زمينه از مشاوره هاي با تجربه بهترين شرکت آسانسور در تهران (آسانسور مانا) استفاده کنيد و بهترين نقطه از منزل را براي نصب آسانسور انتخاب کنيد.

اين آسانسور ها مناسب خانه هاي و ويلاهاي دوبلکس جديد و قديمي است و به علت ابعاد کم و ساده کردن جابجايي ميان طبقات خانه براي افراد سالمند طرفداران بسياري دارند.

 

برچسب ها: چگونه,در,فضای,کم,آسانسور,نصب,کنیم؟,
[ يکشنبه 21 شهريور 1400 ] [ 23:12 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

زمان سقوط آسانسور چه بايد کرد؟

با پيشرفت علم و تکنولوژي وسايل مكانيکي و به دنبال آن استفاده افراد از اين وسايل افزايش يافته است اما همواره ترس از نقص در سيستم هاي مكانيکي و ايجاد حادثه با افراد همراه بوده است.اين در حالي است كه بيشتر حوادث بزرگ بر اثر اهميت ندادن به سرويس آسانسور و يا خطاي انساني اتفاق افتاده است. با آسانسور مانا همراه باشيد تا بيشتر در اين زمينه صحبت کنيم.

ترس از سقوط آسانسور

ترس از گير کردن در آسانسور و يا سقوط آسانسور همواره ذهن افراد را درگير مي کند، كه بر اساس آمار هاي سالانه، آسانسور ها 80 ميليارد بار جا به جا مي شوند و افراد را با خود جا به جا مي کنند اين در حالي است كه سالانه تنها 27 نفر جان خودر را در حوادث آسانسور از دست مي دهند.

پس شانس مردن در حوادث آسانسور 0.00000015 درصد است اين ميزان 16 برابر کم تر از مرگ ناشي از سقوط از پله ها و 15 برابر کم تر از خطر استفاده از پله برقي است. نصب آسانسور  https://asansormana.com/   به طور استاندارد داراي سري ايمني مي باشند كه از اتفاق افتادن هر حادثه آسانسور جلوگير مي کند.

زمان سقوط آسانسور چه بايد کرد؟

بعضي از افراد معتقد ند كه اگر زمان سقوط آسانسور شروع به بالا و پايين پريدن کنند در زمان برخورد آسانسور با زمين در هوا معلق بوده و اين كار باعث جلوگيري از آسيب هاي ناشي از بررخورد كابين آسانسور با زمين مي شود، اما اين فکر بسيار غلط است، چون در زمان سقوط آسانسور شما زمان دقيق برخورد كابين آسانسور با زمين را نمي دانيد، كه کمي قبل از برخورد آسانسور با زمين به هوا بپريد همينطور وقتي شما به هوا مي پريد ديگر تعادلي در فرود خود نداشته و امكان دارد سر شما به سقف كابين آسانسور برخورد کند و يا زمان فرود با سر فرود بياييد.

بالا و پايين پريدن در زمان سقوط آسانسور به مراتب بهتر و خطر آن 10 برابر کم تر از آن است كه شما در زمان سقوط آسانسور ثابت بايستيد و كاري انجام ندهيد، ثابت ايستادن شما باعث مي شود كه همه فشار ناشي از برخورد كابين آسانسور با زمين از طريق پا به بدن شما وارد شده و در آخر صدمات جبران ناپذير به شما وارد مي شود.

در زمان سقوط آسانسور چه بايد کرد تا کم ترين آسيب به ما وارد شود؟

بر اساس گفته هاي پژوهشگران دانشگاه ام اي تي اگر مي خواهيم شانس خود را براي آسيب نديدن در حوادث سقوط آسانسور بالا ببريم بايد در زمان سقوط آسانسور به پشت کف آسانسور دراز کشيده و يک دست اجسام نرمي كه همراه داريم مثل کيف يا کت را زير سر گذاشته تا از وارد شدن ضربه به سر جلوگيري کنيم و دست ديگر را روي صورت قرار داده تا اگر قطعاتي از كابين آسانسور سقوط کرد با صورت شما برخورد نکند، دراز کشيدن شما کف كابين آسانسور باعث مي شود كه فشار ناشي از برخورد كابين آسانسور با زمين به طور متوازن در همه بدن شما پخش شده و از آسيب ديدن اعضاي بدن شما جلوگيري شود.

در سال 1945 يک هواپيما با ساختمان امپاير استيت برخورد کرد و انفجار باعث پاره شده كابل هاي آسانسور و در آخر سقوط آسانسور شد، به طرز معجزه آسايي تنها مسافر آسانسور كه يک خانم بود با خوابين از پشت کف كابين آسانسور از سقوط آسانسورر از 75 طبقه جان سالم به در برد.

اگر در زمان سقوط آسانسور در كابين آسانسور تنها نبوديم چه بايد کرد؟

راه حل دراز کشيدن در کف كابين آسانسور در زمان سقوط آسانسور زماني عملي است كه شما در آسانسور تنها باشيد و در كابين آسانسور فضايي كافي وجود داشته باشد حال اگر در كابين آسانسور تنها نبوديد چه بايد کرد؟ شما بايد کف زمين بنشينيد و همه وسايل نرمي كه همراه داريد را زير خود قرار دهيد و ديگر افراد حاضر را تشويق کنيد تا با شما همراه شوند، در كل بايد گفت در زمان سقوط آسانسور شما بايد همه تلاش خود را انجام دهيد تا سطح تماس بدن خود با کف كابين آسانسور را افزايش دهيد.

آيا زمان كافي براي انجام دادن اين اقدامات زمان سقوط آسانسور وجود دارد؟

همانطور كه قبلا هم اشاره شده قطعات زيادي در آسانسور براي پيشگيري از سقوط در آسانسور هاي استاندارد تعبيه شده است و مي توان گفت احتمال سقوط يک آسانسور استاندارد كه به طور مرتب مورد سرويس و نگهداري آسانسور ماهانه قرار مي گيرد صفر است و فقط در صورتي يک آسانسور سقوط مي کند كه همه اين قطعات از كار افتاده باشند.

براي مثال مي توان گفت اگر همه كابل هاي آسانسور پاره شوند پاراشوت از سقوط آسانسور جلوگيري مي کند، حال اگر زماني آسانسوري سقوط کند مدت زماني طول مي کشد تا همه قطعات سري ايمني از كار بيافتد و شما در اين مدت زمان مي توانيد همه اقدامات ذکر شده را انجام دهيد. 

منبع :  https://asansormana.com/

 

برچسب ها: زمان,سقوط,آسانسور,چه,باید,کرد؟,
[ يکشنبه 21 شهريور 1400 ] [ 22:43 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

مزاياي استفاده از حفاظ پنجره آکاردئوني فلزي ( آهني )

مزاياي استفاده از حفاظ پنجره آکاردئوني فلزي ( آهني )

اين نوع حفاظ ها در واقع از جمله نوع ها کاملا مناسب براي حفظ امنيت به شمار مي آيند. استفاده از اين نوع حفاظ ها مزاياي بسياري دارد که از جمله آنها ميتوان به اشغال فضاي کم و برقراري امنيت اشاره کرد. حفاظ پنجره آکاردئوني فلزي ( آهني ) هم مانند حفاظ آکاردئوني درب داراي نوع ها مختلفي است که با دست و به صورت ريلي باز و بسته مي شوند. شما ميتوانيد هنگامي که ميخواهيد از اين درب ها استفاده کنيد، آن ها را به صورت ريلي باز و بسته کنيد. البته بايد بدانيد که حفاظ پنجره آکاردئوني فلزي ( آهني ) نسبت به حفاظ آکاردئوني درب وزن کمتري دارد و بسيار سبک است و به همين دليل هم حين باز و بسته شدن شما اذيت نخواهيد شد.

استفاده از حفاظ پنجره آکاردئوني فلزي ( آهني ) در ساختمان

بدون شک زماني که شما هم به دنبال ساخت و ساز يک ساختمان هستيد، نکته اي که براي شما مهم است اين است که امنيت ساختمان شما تا حد زيادي برآورده شود. معمولا نوع ها حفاظ پنجره آکاردئوني فلزي ( آهني ) در خارج از ساختمان نصب مي شود.

هرآنچه بايد از حفاظ پنجره ساختمان و شرکت ها آهني بدانيد!

همانطور که ميدانيد، درب و پنجره ساختمان براي ورود نور خورشيد و همچنين هواي تازه به داخل خانه ساخته مي شوند. شما هم به طور قطع دوست نداريد که در يک خانه تاريک و بدون هيچ پنجره اي زندگي کنيد. مشکل اينجاست که اين نوع پنجره ها اما به سارقين اجازه مي دهند که راهي به داخل ساختمان شما پيدا کنند. اگر شما هم ميخواهيد با خيالي آسوده در خانه خود زندگي کنيد، استفاده از حفاظ پنجره آهني براي شما ضروري است. به خصوص در پنجره هايي که در طبقه اول وجود دارند شما بايد از قفل و حفاظ هاي بسياري استفاده کنيد. در اين بينف حفاظ پنجره ساختمان و شرکت ها يکي از مهم ترين نکاتي است که بايد به آن دقت کنيد.

حفاظ پنجره ساختمان و شرکت ها و نکاتي که بايد بدانيد!

شايد به طور حتم نصب حفاظ پنجره و همچنين نرده براي بالکن از جمله مهمترين بخش هاي حفظ امنيت است. شما بايد براي استفاده از اين حفاظ ها بهترين نوع آن ها را خريداري کنيد. البته نکته اي که بايد در زمينه انتخاب حفاظ پنجره بدانيد اين است که اين نوع حفاظ ها براي نماي خارجي اهميت بسيار زيادي دارند و بسيار مهم هستند. در واقع کيفيت و زيبايي دو نکته بسيار مهم در انتخاب اين نوع حفاظ هاست. حفاظ پنجره ساختمان و شرکت ها هم نکته اي است که بايد پيش از خريد حفاظ آن را بدانيد.

عوامل مؤثر بر برگزيدن گونه حفاظ روي ديوار حياط و ساختمان

انتخاب حفاظ روي ديوار حياط و ساختمان در واقع شامل نکات بسياري مي شود. زماني که شما ميخواهيد يک حفاظ را انتخاب کنيد بايد بدانيد که در واقع بايد پول بسياري خرج کنيد تا بتوانيد امنيت را لغايت مرز زيادي برآورده کنيد. هرچقدر هم که شما هزينه هاي بيشتري را براي حفاظ در نظر بگيريد انتخاب شما نيز متنوع تر خواهد شد. البته بايد بدانيد که هزينه هاي اضافي هم خوب نخواهد بود. در اين تقسيم شما را با عوامل کارساز در گزينش نوع حفاظ روي ديوار حياط و ساختمان آشنا کنيم.

کاربري حفاظ هم بسيار مهم است. شما بايد امنيت حفاظ روي ديوار حياط و ساختمان را حفظ کنيد. بايد در اين مقوله انتخاب هاي خود را به دقت بررسي کنيد. بلندي و در ضمن پيچيدگي هايي که در اين بخش وجود دارد به شما اجازه خواهد که کار خريد و فروش حفاظ روي ديوار حياط و ساختمان را به آساني اتمام دهيد. اگر شما حتي در يک محل امن هم در ميان شهر زندگي کنيد دست شما باز است که حفاظ هاي ساده اي مشابه حفاظ هاي سرنيزه اي استفاده کنيد.

اگر شما در بيرون از شهر حيات مي کنيد، حفاظ روي ديوار حياط و ساختمان مي تواند دربرگيرنده شاخ گوزن و يا نيزاري مي شود. شما حتي مي توانيد از حفاظ هاي سنگين نيز استفاده کنيد.

حفاظ روي ديوار حياط و ساختمان بسته به چه عواملي است؟

در واقع زماني که شما ميخواهيد حفاظ روي ديوار حياط و ساختمان را خريداري کنيد مشابه دسته هاي ساير بايد به سليقه مالک اين است که بايد به آن دقت کنيد و در واقع حفاظ هاي ديواري براي زيباتر کردن ساختمان باره استفاده قرار مي گيرند بعد بايد به ويژگي هاي گوناگون آن دقت کنيد.

براي مشاوره با کارشناسان حفاظ سازه در تماس باشيد

 

منبع : خبرگزاري آفتاب

 

 

https://www.evernote.com/shard/s649/sh/005840af-7ba1-4e8f-789f-d16f443f655f/84bdc674e40c47ceefcc5b4cdc47cf78

https://www.merchantcircle.com/blogs/seo-ace-india1-new-york-ny/2021/8/-/2071028

https://infosite.siterubix.com/%d8%ad%d9%81%d8%a7%d8%b8-%d9%be%d9%86%d8%ac%d8%b1%d9%87-%d8%a2%d9%87%d9%86%db%8c-%d9%85%d8%af%d8%b1%d9%86-%d9%81%d8%b1%d9%81%d9%88%d8%b1%da%98%d9%87-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/

http://mehfeel.net/mehfeel/blogs/post/256790

http://recampus.ning.com/profiles/blogs/6556033:BlogPost:9535765

https://www.dailystrength.org/journals/hfz-pnjrh-ahny-mdrn-frfwrjh-chyst

https://diigo.com/0lknba

https://sites.google.com/view/hged/home

https://www.bloglovin.com/@muhammadzaid28/9320723

 

 

 

 

 

برچسب ها: مزایای,استفاده,از,حفاظ,پنجره,آکاردئونی,فلزی,(,آهنی,),
[ جمعه 19 شهريور 1400 ] [ 12:38 ] [ کاووسی فر ]
[ ]