فلوراید تراپی کودکان

انواع ایمپلنت دندان

تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید:

شرکت هایی که ایمپلنت دندان را می سازند و تولید می کنند از موردها و انواع گوناگونی استفاده می کنند .به همین دلیل دندانپزشک زیبایی می تواند به راحتی انواع گوناگونی را انتخاب کند و از آن ها برای هر نوع فردی و هر نوع دندانی استفاده کند.

انواع ایمپلنت دندانی

 

  • ایمپلنت های ساب پریواستیل


در این نوع ایمپلنت بر روی استخوان فک داربست فلزی سوار می شود و پوششی به نام لثه روی آن قرار می گیرد و فقط پست ها از قسمت بافت لثه بیرون می آیند تا دندان را نگه دارند ایمپلنت های ساب پریو استیل اصولا برای عمل هایی که به یک مرحله احتیاج دارند استفاده می شود . یکی از مزیت های این ایمپلنت این می باشد که قادر خواهد بود که دندان مصنوعی را برای کسانی که ارتفاع استخوان به اندازه کافی و مناسب ندارند محکم نگه دارد .

ایمپلنت دندان

 

  • ایمپلنت های اندواستیل

ایمپلنت های اندواستیل در داخل استخوان فک وارد می شود و به صورت خیلی محکم به آن وصل می شود . از این نوع ایمپلنت برای دندان هایی که نیازمند عمل های دو مرحله ای می باشند استفاده می شود .این ایمپلنت ها از طریق جراحی به طور مستقیم داخل استخوان فک قرار گرفته می شود و جایگزین بریج یا دندان مصنوعی متحرک می باشند.این نوع ایمپلنت به خودی خود انواع مختلفی دارد که عبارتند از : پیچی-رزوه دار-استوانه ای – صاف و دارای تیغه

  • ایمپلنت های دو مرحله ای


عمل دو مرحله ای شایع ترین روش ایمپلنت می باشد و ایمپلنت به وسیله جراحی درون استخوان فک جای داده می شود . به شکلی که در استخوان زیر لثه قرار می گیرد . برای اینکه از ایمپلنت به خوبی در مقابل فشاری که در حین التیام استخوان های نواحی وارد می شود محافظت کند بافت لثه را با بخیه مسدود می کنند . بعد از اینکه دوره التیام خاتمه یابد سپس جراحی دوم صورت می گیرد و سطح ایمپلنت باز می شود تا با ترمیم باز با هم اتصال یابند .

 

  • ایمپلنت های تک مرحله ای

این روش شامل ایمپلنت یک قطعه ای بلندتر است که بعد از جایگذاری در داخل استخوان فک از لثه بیرون می زند به همین خاطر بعد از سپری شدن دوره بهبودی می توان بدون هیچگونه جراحی عمل جایگذاری را انجام داد . در مواردی که با دقت زیاد انتخاب می شوند ایمپلنت و ترمیم هر دو در یک مرحله جراحی صورت می گیرند . ایمپلنت بدون هیچ فاصله زمانی بعد از کشیدن دندان از طریق جراحی جایگذاری می شود و بعد از آن تاج قرار داده می شود . برای این روش حجم و تراکم به اندازه کافی ملزوم می باشد .

انواع ایمپلنت


انواع بدنه ایمپلنت


بیشتر ایمپلنت های دندانی از جنس تیتانیوم هستند اما مواد سطحی آن ها با هم متغیر است .سطح متخلخل در مقابل با سطح صاف تیتانیوم باعث تماس بیشتر با استخوان می شود . انواع دیگر سطح ایمپلنت شامل اسید خراش داده – شن پاشی شده – زبری سطح و …. می باشد .


ایمپلنت دارای چه اندازه هایی می باشد


ایمپلنت ها طبق اندازه شان رده بندی می شوند این ویژگی تعیین کننده جایگاه ایمپلنت در دهان می باشد . اگرچه هر مورد با هم متغیر می باشد و اندازه آن بستگی به محیط دهان و استخوان دارد .


مراحل قرار دادن ایمپلنت و انواع ایمپلنت


ایمپلنت دندان فلزی است که دارای یک پیچ داخلی است و دندانپزشک به کمک دندان مصنوعی را در جای خود نگه میدارد. ایمپلنت معمولا از فلز تیتانیوم ساخته میشود. اگر شما بعد از ایمپلنت خود از ان به خوبی نگهداری کنید و بهداشت دهان خود را به خوبی رعایت کنید میتوانید برای بقیه عمر خود از آن استفاده کنید و دراصلاح طرح لبخند شما بسیار نقش دارد.
با از دست دادن دندانهای طبیعی استخوان فک دچار تحلیل می شود با قرار دادن ایمپلنت ار این وضعیت تا حد زیادی جلوگیری می شود . در مقایسه با روش های قدیمی ایمپلنت درمان راحت و با دوام محسوب می شود ودر صورت استفاده ازایمپلنت های استاندارد وطرح درمان مناسب با جراحی دقیق و رعایت بهداشت دهان می توان انتظار دوام مادام العمر داشت.
پس از عمل جراحی برای انواع کاشت دندان و قرار دادن ایمپلنت دندان ، استخوان فک شما با میله تیتانیوم ایمپلنت ترکیب میشود و این پروسه چند ماه زمان میبرد.به تازگی روش جدید ایمپلنت دندان با لیزر نیز ارایه شده است.لازم به ذکر است که قبل از انجام عمل زیبایی ایمپلنت میبایست پوسیدگی دندان ها نیز بررسی شود.
دندان مصنوعی یا همان تاج (پل) را برای جایگزینی دندان ها میتوان به ایمپلنت دندان متصل کرد. روی هر ایمپلنت میتوان یک یا چند دندان را سوار کرد . برای جایگزین کردن تمام دندان های خود برای فک بالا حداقل به شش ایمپلنت و برای فک پائین به چهار تا شش ایمپلنت نیاز است.
داشتن ایمپلنت دندان حداقل به یک عمل جراحی نیاز دارد.برای این عمل شما به لثه های سالم نیاز دارید و باید استخوان فک شما به اندازه کافی برای نگه داشتن ایمپلنت دندان قوی باشد.
برخی از دندان پزشکان در صورتی که شما سیگار میکشید از ایمپلنت گذاری اجتناب میکنند زیرا سیگار کشیدن در نتیجه درمان تاثیر میگذارد
اگر تحت درمان رادیوتراپی هستید احتمال موفقیت در ایمپلنت گذاری برای شما کم است.
تحقیقات بیشتری نیاز است تا تاثیر موارد پزشکی مثل پوکی استخوان در کارکرد ایمپلنت دندان مشخص شود.
در هر صورت اگر شما در حال مصرف داروهای با ترکیبات بیس فسفونات (برای بیماری های استخوانی مصرف میشود) هستید بعید است ایمپلنت به شما پیشنهاد شود.
از دندانپزشک خود بپرسید که آیا این روش کاشت دندان گزینه مناسبی برای شما باشد اگر شما تصمیم به انجام کاشت دندان دارید مطمئن شوید که دندانپزشک شما مراحل ایمپلنت دندان را کامل طی میکند.او باید از استاندارد هایی که توسط شورای عمومی دندانپزشکان تائید شده است پیروی کند.از اینکه از دندانپزشکتان بپرسید چقدر در ایمپلنت گذاری تجربه دارد نترسد.

مراحل کاشت دندان


مراحل قرار دادن ایمپلنت


در اولین مرحله پایه جراحی ایمپلنت که فیکسچر گفته می شود در داخل استخوان فک قرار داده می شود بر حسب عرض استخوان و ارتفاع ناحیه جراح پایه مناسب را انتخاب می کند . ترمیم یا به اصطلاح پیوند سه ماه زمان می برد . بعد از سه ماه و اطمینان از جوش خوردن استخوان روی پایه باز شده و دو هفته بعد قالبگری می شود بعد از قالبگیری معمولا بین ۷ تا ۱۰ روز کاری پروتز اماده شده و روی پایه قرار می گیرد.


جراحی یک مرحله‌ای


در این روش نیازی به پوشاندن روی ایمپلنت با لثه نیست و ایمپلنتی یک تکه‌ای با حلقه فلزی پیرامونی به گونه‌ای طراحی می‌شود که هنگام التیام یافتن استخوان از لثه بیرون بزند. میله پس از سپری شدن زمان التیام به ایمپلنت به گونه‌ای متصل می‌شود که امکان ساخت تاج جایگزین دندان از دست رفته فراهم گردد. تکنیک یک مرحله‌ای در روشی دیگر با اتصال سریع میله موقت التیام دهنده به ایمپلنتی دو تکه‌ای انجام می‌شود که تقریباً به روشی مشابه با ایمپلنت یک تکه‌ای از لثه بیرون می‌زند. با توجه به این که میزان موفقیت هر دو ایمپلنت یک و دو مرحله‌ای مشابه است، باید در مورد بهترین روش با دندانپزشک زیبایی ترمیمی مشورت نمود و شیوه انجام عمل‌های یک یا دو مرحله‌ای را به تفصیل بررسی کرد.

کاشت دندان


جراحی دو مرحله ای


از مزایای این درمان غیر قابل دسترس بودن ایمپلنت دندانی در فضای داخل دهانی که ممکن است در مبادرت با آلودگی های محیطی قرار بگیرند است بدین گونه که ایمپلنت دندانی در استخوان فک قرار میگیرد و لثه روی آن بخیه زده می شود. لذا بعد از جراحی، ایمپلنت دندانی داخل دهان مشاهده نمی گردد. در این حالت ایمپلنت ها زیر لثه قرار دارند تا تحت هیچ نوع فشاری قرار نگیرند. پس از حدود ۲ ماه جهت ایمپلنت های دندانی فک پایین و ۳ ماه جهت ایمپلنت های دندانی کاشته شده در فک بالا، لثه بطور محدود دوباره از محل ایمپلنت دندانی کنار زده می شود. با قرار دادن قطعه موقتی ایمپلنت دندانی که شبیه یک پیچ می باشد سر ایمپلنت دندانی از لثه خارج می شود و قابل رویت است. یک الی دو هفته جهت ترمیم دوباره لثه بدور قطعه ایمپلنتی که از لثه خارج شده است نیاز است. درمرحله بعدی قالبگیری جهت ساخت روکش متصل به ایمپلنت دندانی انجام می پذیرد. برای حفظ ظاهر بیمار معمولا در صورت نیاز یک پروتز موقت دندان متحرک که شبها باید از دهان خارج شود به بیمار تحویل داده می شود. در این روش زیبایی بیشتر تامین شده و پروتز ساخته شده نهایی در زیر لثه قرار می گیرد.


جراحی سه مرحله‌ای


پرکاربردترین روش قرار دادن ایمپلنت دندان “راهبرد مرحله‌ای” است. ایمپلنت در مرحله نخست طی عمل جراحی جایگذاری ریشه دندان داخل استخوان و زیر لثه قرار داده می‌شود. پوشانده شدن ایمپلنت با لثه در زمان التیام یافتن و جوش خوردن با استخوان از آن در برابر نیروهای خارجی محافظت می‌کند. روی ایمپلنت پس از التیام یافتن و جوش خوردن کامل با برداشتن مقداری از لثه پوشاننده ایمپلنت باز می‌شود.
جراح در مرحله‌ی دوم، جوش خوردن و یکپارچه شدن ایمپلنت با استخوان را بررسی می‌کند و در صورت موفقیت‌آمیز بودن فرایند نوعی میله، به نام اباتمنت، را به ایمپلنت متصل می‌کند که از درون لثه خارج می‌شود. اباتمنت‌ها در انواع گوناگون و به صورت پیش ساخته در کارخانه یا سفارشی در لابراتوار دندانپزشک تهیه می‌شوند. سپس زمان کافی برای التیام یافتن لثه اطراف میله و شکلگیری حلقه‌ای در اطراف آن در نظر گرفته می‌شود. پس از آن دندانپزشک شرایط را بررسی و آماده بودن برای مرحله نهایی یعنی قرار دادن دندان یا دندان‌های مصنوعی را اعلام می‌کند.
بر اساس پژوهش‌های انجام شده غالباً می‌توان میله و ایمپلنت را همزمان در دهان قرار داد. البته این همزمانی محدودیت‌های دارد، اما دیگر نیازی به انجام جراحی دوم و باز کردن روی ایمپلنت نخواهد بود. در هر حال همچنان باید اجازه داد تا فرایند التیام به خوبی انجام شود و ایمپلنت و استخوان به یکدیگر جوش بخورند.
در این بین باید از میله‌ها در برابر نیروهای ناشی از جویدن محافظت کرد تا عمل جوش خوردن و التیام یافتن به خوبی انجام شود. پس از آن که زمان کافی سپری شد و دندانپزشک یکپارچه شدن ایمپلنت و استخوان را تایید کرد، مرحله پایانی ترمیم انجام می‌شود. دندان مصنوعی در این مرحله ساخته می‌شود و به ایمپلنت متصل می‌گردد.

امروزه با توجه به رقابت تنگا تنگ بین کسب و کار ها اهمیت بازاریابی و جذب مشتری بیش از پیش شده است . شما در هر حوزه ای که فعالیت می کنید می توانید با دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ بازار هدف خود را شناسایی کرده وبه دنبال محبوب سازی برند خود باشید. کنسرسیوم سپنتا با در اختیار داشتن نیروی متخصص در حوزه دیجیتال مارکتینگ آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

 

برچسب ها: فلوراید,تراپی,کودکان,متخصص ارتودنسی,ارتودنسی چیست,هزینه ارتودنسی ,اصلاح طرح لبخند,هزینه اصلاح طرح لبخند,بهترین دندانپزشک زیبایی,دندانپزشک زیبایی ,دندانپزشک خوب در تهران,دندانپزشک خوب در کرج,ساسان ترابیان,دکتر ترابیان,دکتر ساسان ترابیان,فلوراید تراپی,فلورایدتراپی,لبخند هالیوودی ,لبخند هالیودی,اصلاح لبخند هالیوودی,هزینه اصلاح لبخند هالیوودی,لمینت دندان,لمینیت دندان,روکش دندان,روکش لمینتی دندان,هزینه لمینت دندان,هزینه لمینیت دندان,هزینه,هزینه لمینت دندانی,هزینه لمینیت دندانی,ایمپلنت دندان,ایمپلنت دندانی,ایمپلنت,هزینه کاشت دندان,کاشت دندان,
[ جمعه 25 آبان 1397 ] [ 12:45 ] [ کاووسی فر ]
[ ]

رشد شناختي در کودکان پيش دبستاني

 
رشد شناختي در کودکان پيش دبستاني

رشد شناختي در کودکان پيش دبستاني

کودک سه ساله شما بيشتر ساعات بيداري خود را با زير سوال بردن هر چيزي که در اطرافش اتفاق مي افتد مي گذراند. او دوست دارد بپرسد «چرا بايد . . . ؟” و تا زماني که پاسخ‌هاي شما ساده و دقيق باشند، به دقت توجه خواهد کرد. احساس نکنيد که بايد قوانين خود را به طور کامل توضيح دهيد. او هنوز نمي تواند چنين استدلالي را درک کند و به هر حال به آن علاقه اي ندارد. اگر سعي کنيد اين نوع مکالمه “جدي” داشته باشيد، خواهيد ديد که او به فضا خيره شده يا توجهش را به موضوعات سرگرم کننده تري معطوف مي کند، مانند اسباب بازي در سراسر اتاق يا کاميوني که از بيرون پنجره مي گذرد. در عوض، گفتن به او کاري انجام دهد “چون براي شما خوب است” يا “تا آسيب نبينيد” براي او منطقي تر از توضيح دقيق خواهد بود.

سؤالات انتزاعي تر «چرا» فرزند شما ممکن است دشوارتر باشد، تا حدي به اين دليل که ممکن است صدها مورد در روز وجود داشته باشد و همچنين به اين دليل که برخي از آنها پاسخي ندارند – يا هيچ کدام که شما نمي دانيد. اگر سوال اين است که “چرا خورشيد مي تابد؟” يا “چرا سگ نمي تواند با من صحبت کند؟” مي‌توانيد به چيزي که نمي‌دانيد پاسخ دهيد يا با يافتن کتابي درباره خورشيد يا سگ‌ها، او را دعوت کنيد تا به اين سؤال بيشتر نگاه کند. حتما اين سوالات را جدي بگيريد. همانطور که انجام مي دهيد، به گسترش دانش فرزندتان کمک مي کنيد، کنجکاوي او را تغذيه مي کنيد و به او مي آموزيد که واضح تر فکر کند.

وقتي کودک سه ساله شما با چالش هاي يادگيري خاصي روبرو مي شود، استدلال او را هنوز يک طرفه مي بينيد. او هنوز نمي تواند يک موضوع را از دو زاويه ببيند، و همچنين نمي تواند مشکلاتي را که مستلزم آن هستند که همزمان به بيش از يک عامل نگاه کند، حل کند. براي مثال، اگر دو فنجان مساوي آب برداريد و يکي را در ظرفي کوتاه و چاق و ديگري را در ظرفي بلند و لاغر بريزيد، احتمالاً مي‌گويد ظرف بلند آب بيشتري نسبت به ظرف کوتاه دارد. حتي اگر براي شروع دو فنجان مساوي را ببيند و ريختن شما را تماشا کند، همان پاسخ را خواهد داد. طبق منطق او، ظرف بلندتر “بزرگتر” است و بنابراين بايد بيشتر نگه دارد. در حدود هفت سالگي، بچه‌ها بالاخره مي‌فهمند که قبل از رسيدن به پاسخ، بايد جنبه‌هاي مختلف يک مشکل را بررسي کنند.

در حدود سه سالگي، حس زمان کودک شما بسيار واضح تر مي شود. حالا او روال روزانه خودش را مي‌داند و سخت تلاش مي‌کند تا کارهاي روزمره ديگران را بفهمد. براي مثال، او ممکن است مشتاقانه مراقب حامل پستي باشد که هر روز مي‌رسد، اما گيج شود که از هر هفت روز فقط يک روز زباله جمع‌آوري مي‌شود. او مي‌فهمد که برخي از رويدادهاي خاص، مانند تعطيلات و تولدها، هر چند وقت يک‌بار اتفاق مي‌افتد، اما حتي اگر بتواند به شما بگويد چند سال دارد، هيچ حس واقعي از طول يک سال نخواهد داشت.

اما اگر در مورد رشد کودک سه ساله خود سؤال يا نگراني داريد، بايد آن را با پزشک اطفال خود در ميان بگذاريد. اگر او موافقت کند که دليلي براي نگراني وجود دارد، او فرزند شما را براي آزمايش بيشتر معرفي مي کند.

در سن چهار سالگي، کودک شما شروع به کشف بسياري از مفاهيم اساسي مي کند که با جزئيات بيشتري در مدرسه آموزش داده مي شوند. مثلاً الان مي فهمد که روز به صبح، بعدازظهر و شب تقسيم مي شود و فصول مختلفي دارد. زماني که پنج ساله مي شود و وارد مهد کودک مي شود، ممکن است برخي از روزهاي هفته را بشناسد و هر روز با ساعت و دقيقه اندازه گيري شود. او همچنين ممکن است ايده هاي اساسي شمارش، الفبا، روابط اندازه (بزرگ در مقابل کوچک)، و نام اشکال هندسي را درک کند.

کتاب‌هاي خوب بسياري براي کودکان وجود دارد که اين مفاهيم را به تصوير مي‌کشند، اما مجبور نباشيد در کارها عجله کنيد. هيچ مزيتي براي او وجود ندارد که آنها را به اين زودي ياد بگيرد، و اگر او احساس کند که اکنون براي اجرا تحت فشار است، ممکن است زماني که به مدرسه مي‌رود در مقابل يادگيري مقاومت کند.

بهترين رويکرد اين است که به کودک خود طيف وسيعي از فرصت هاي يادگيري را ارائه دهيد. به عنوان مثال، اگر قبلاً اين کار را نکرده ايد، اين بهترين سن براي معرفي او به باغ وحش ها و موزه ها است. بسياري از موزه ها داراي بخش هاي ويژه اي هستند که براي کودکان طراحي شده است، جايي که او مي تواند به طور فعال فرآيند يادگيري را تجربه کند. در عين حال بايد به علايق و استعدادهاي خاص او احترام بگذاريد. اگر کودک شما بسيار هنرمندانه به نظر مي رسد، او را به موزه ها و گالري هاي هنري ببريد يا اجازه دهيد کلاس هنر پيش دبستاني را امتحان کند. همچنين، اگر هنرمندي را مي شناسيد، او را براي بازديد ببريد تا ببيند استوديو چگونه است. اگر او بيشتر به ماشين‌ها و دايناسورها علاقه دارد، او را به موزه تاريخ طبيعي ببريد، به او کمک کنيد ساخت مدل‌ها را بياموزد و کيت‌هاي ساخت و ساز را در اختيار او قرار دهيد تا بتواند ماشين‌هاي خود را بسازد. علايقش هرچه باشد، مي‌توانيد از کتاب‌ها براي پاسخ به سؤالات او استفاده کنيد و افق‌هاي او را حتي بيشتر باز کنيد. بنابراين، در اين سن، کودک شما بايد لذت يادگيري را کشف کند تا زماني که آموزش رسمي خود شروع مي شود، خودانگيخته شود.

همچنين خواهيد ديد که، علاوه بر کاوش در ايده هاي عملي، احتمالاً کودک چهار ساله شما سؤالات «جهاني» زيادي در مورد موضوعاتي مانند منشأ جهان، مرگ و مردن، و ترکيب خورشيد و آسمان. به عنوان مثال، اکنون سؤال کلاسيک “چرا آسمان آبي است؟” را مي شنويد؟ مانند بسياري از والدين ديگر، شما ممکن است در پاسخ به اين سؤالات مشکل داشته باشيد، به خصوص به زبان ساده اي که فرزندتان آن را درک مي کند. همانطور که با اين مسائل دست و پنجه نرم مي کنيد، پاسخ هاي خود را جعل نکنيد. در عوض به کتاب هاي کودکان که به آنها مي پردازد تکيه کنيد. کتابخانه محلي شما بايد بتواند کتاب هاي مناسب سن را براي کمک به شما توصيه کند.

منبع :  http://koodakdif.ir/%d8%b1%d8%b4%d8%af-%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%ae%d8%aa%db%8c-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86-%d9%be%db%8c%d8%b4-%d8%af%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%db%8c/

 

برچسب ها: رشد,شناختی,در,کودکان,پیش,دبستانی,
[ دوشنبه 22 فروردين 1401 ] [ 0:24 ] [ کاووسی فر ]
[ ]
صفحه قبل 1 صفحه بعد